Logi sisse Facebooki, ID-kaardi või Mobiil-ID'ga, et postitada Arenguidee saiti

 • Sisene Facebookiga
 • Sisene ID-kaardiga
 • Sisene Mobiil-ID-ga
 • Smapp-IT

  Smapp-IT on automatiseeritud videoproduktsioonil põhinev uudne turundusplatvorm, mis pakub huvitava võimaluse Eesti turismiobjektide külajakogemuse jagamiseks ning ühtlasi tutvustab seeläbi meie riiki atraktiivse reisisihtkohana.

  Eestisse saabuvate turistide nimel võitlevad siseturul paljud teenusepakkujad, kuid puudub ühine turundusplatvorm, mis koondaks erinevaid turismiatraktsioone ja oleks samaaegselt originaalne ning seejuures võimaldaks Eesti riiki ühtse tervikuna väljaspool Eestit tutvustada. Smapp-IT loob uue ja selgelt eristuva väljundi, mille abil Eesti riiki potentsiaalsetele väliskülalistele turundada.

  Tegemist on videoproduktsiooni süsteemiga, mille abil filmitakse Eestisse saabunud turistide külastajakogemus. Turistile antakse sadamas, lennu-, bussijaamas või muudes turismiobjektides käepael/kiipkaart, milles sisaldub tema tuvastamist võimaldav (nt RFID) andur. Turimisobjektide (nt Teletorn, seikluspargid, veepargid, muuseumid jm) "tõmbenumbrite" vahetusse lähedusse on paigaldatud kaamerad ja isiku saabumise tuvastamist võimaldavad andurid, mis hakkavad videomaterjali tootma hetkest, millal konkreetne inimene saabub kaamera vaatevälja. Eelnev kordub kõigi kaardistatud turmismiobjektide juures, mida isik külastab. Kaamerad on turmismiatraktsioonidele paigaldatud lühiklippide filmimiseks (3-5 sekundit), eesmärgiga jäädvustada võimalikult emotsioonirohkeid kaadreid. Pärast Eestist lahkumist registreerib turist ennast vastaval koduleheküljel ning süsteem edastab temale automaatselt kogu Eesti külastust hõlmava video. Videole on väljatöötatud erinevad intro ning outro lahendused, mis tutvustavad Eesti riiki. Videomontaaž toimub automaatselt minutite jooksul süsteemi jaoks eraldi programmeeritud algoritmi toel.

  Videod muudetakse personaalselt kättesaadavaks YouTube-i kanali kaudu. Inimesel endal on võimalus valida, kas ta soovib video avalikustada või mitte. Reisikogemust saab jagada sotsiaalmeedia kanalite kaudu - kui seni on peamiselt jagatud pilte ja iseenda poolt filmitud videosid, siis Smapp-IT video võimaldab jagada kaadreid kõige huvitavamatest reisilõikudest, mis on automaatselt filmitud. Jagades enda eripärast kogemusvideot, tutvustab Eestit külastanud isik ühtlasi ka meie koduriiki atraktiivse reisisihtkohana.

  Päris huvitav mõte. Võibolla natuke toores ja lõpuni läbi mõtlemata(teksti põhjal), aga idee meeldib. Eks siin on palju küsimusi, et kus need kaamerad siis ikkagi on ja kas nad zoomivad sisse ka või on kaugelt näha inimene jms. Eeldaks päris suurt investeeringut kaameratesse ja muusse süsteemi, aga minu arust oleks ideel jumet ja tulevikku ka teistes riikides. Isegi lööks võimalusel meeskonnas kaasa, kui tegemisse läheb. Edu!

  Turismiobjekti omanik üldjuhul teab, kus ta külastajad käivad, millest pilti teevad ja milliste atraktsioonide vastu huvi tunnevad. S.t. et päris huupi neid kaameraid paigutama ei pea. Võimalik teha ka nö uue objekti puhul testperiood, kus on üles pandud rohkem kaameraid ja vaadatakse millised kaamerad kõige rohkem pilti toodavad.
  Kõige olulisem on siin muidugi kvaliteet, parem paar väga head klippi, pilti kui hunnik hägusaid.

  Lisa pooltargument

  Lisa vastuargument