Logi sisse Facebooki, ID-kaardi või Mobiil-ID'ga, et postitada Arenguidee saiti

 • Sisene Facebookiga
 • Sisene ID-kaardiga
 • Sisene Mobiil-ID-ga
 • Kiire ostlemine

  Rakendus, mis võimaldaks nutitelefoni või arvuti abil õhtuse poeskäigu päeval telefoni või arvuti vahendusel ära teha.

  Inimeste elutempo läheb järjest kiiremaks ja ühiskonna infotehnoloogilised võimalused üritavad järjest ja järjest rohkem pakkuda võimalusi inimestele pakkuda teenuseid mis aitaksid säästa aega kui ka raha.
  Selleks, et inimesed saaksid enda aega rohkem planeerida ja oma tegevusi rohkem planeerida oleks soov luua rakendus nimega Kiire ostlemine. Rakenduse mõte seisneks selles, et kui on olemas nutitelefon või arvuti siis saad oma õhtuse poeskäigu päeval telefoni või arvuti vahendusel ära teha. Näiteks kui inimesel on teada, et ta peab minema õhtul poodi ostma leiba, saia, piima, liha jne. Siis ta võtab selle rakenduse lahti, valib välja endale vajaliku kauba ja tasub selle eest läbi pangalingi ja õhtul töölt koju minnes sõidab ta lihtsalt poest läbi kus on tema kaup juba komplekteeritud ja ta võtab selle kaasa säästes selle tegevusega aega.
  Ehk tekib olukord, kus inimestel oleks võimalik kasutada nö. veebipõhist kaubamaja. Inimene saab endale vajalikud ostud ära teha olles ise kas kodus, kontoris jne. Samamoodi saab ka valida kas ise järgi tulles või koju tellimise.

  Poodlemisele ja erinevatele teenustele kulub naisel päevas 26 minutit, mis on kõigest viis minutit kauem kui mehel. Naiste poodlemise aeg on viimase kümnendi jooksul veidi kahanenud, meestel seevastu paar minutit pikenenud. Naiste poodlemise ja teenuste tarbimise aja kokkuhoiu taga on suurte kaubanduskeskuste areng viimasel kümnendil, kuna paljud kauplused ja teenused on tihti koondunud ühte kohta ( Eesti statistikaamet ).
  Kui vaatame statistikaameti poolt välja toodud kulu, mis inimestel kulub poodlemisele siis läbi sellise rakenduse hoiaksid inimesed väga palju aega kokku.

  See teenus ei peaks aga piirduma ainult kauplustega vaid selle teenusega võiksid liituda need firmad, kes soovivad kliendile pakkuda esmaklassilist teenust väikese ajakuluga. Näiteks selle rakendusega võiksid liituda tanklaketid, erinevad söögikohad jne. Kui inimene sõidab Tallinnast-Tartu ja ta teab, et tahab näiteks võtta süüa ja juua midagi Põltsamaa tanklast siis tee peal teeb ta tellimuse ära ja kohale minnes on tema kaup juba komplekteeritud ja toit valmis.
  Rakendusest plussid:
  • Säästab aega- Inimene ei pea enam ise füüsiliselt poodi minema ja aega raiskama järjekorras seistes. Väga paljud inimesed sõidavad nädalavahetuseks maale ja ennem seda käivad poest läbi mis võtab neil palju aega. Tänu sellele rakendusele saavad nad päeval tööl olles oma ostud ära teha ja pärast maale sõites käivad ainult kaubal järgi.
  • Firmad võidavad endale uusi kliente.
  • Klient säästab raha ostes ainult endale vajalikku kaupa.

  Lisa pooltargument

  Lisa vastuargument