Logi sisse Facebooki, ID-kaardi või Mobiil-ID'ga, et postitada Arenguidee saiti

 • Sisene Facebookiga
 • Sisene ID-kaardiga
 • Sisene Mobiil-ID-ga
 • Ökoloogilise jalajälje maks

  Välja töötada konkreetsed ja üheselt mõistetavad ning kontrollitavad kriteeriumid inimese ökoloogilise jalajälje välja selgitamiseks ning seeläbi ka tema otseseks maksustamiseks. Võtta aluseks Eesti ühiskond, kuid töötada ka selle metoodika kehtestamise suunas globaalselt. Eestil on võimalus saada maailma juhtivaks Ökoriigiks!

  Paljude erinevate populaarteaduslike ökoloogilise jalajälje kalkulaatorite asemel peab välja töötama ühe laialdaselt aktsepteeritud kalkulaatori, mida on võimalik ka pidevalt täiendada.
  Selline kliimamuutuste ja ressursikasutuse maksustamine on juba riikide vahel laialt levinud, kuid aja jooksul, tehnika arengu ja teadlikkuse kasvuga hakkab see ka üksikisiku tasemele jõudma. Praegu on see iga inimese enda südametunnistus, mis väiksema jälje suunas paneb tegutsema. Iga indiviid peab aru saama oma tegude tagajärgedest, sest vastasel korral jääbki selline tegevus väikese grupi inimeste entusiasmiks, mis ei päästa aga tulevasi põlvkondi väiksemast liigirikkusest, geneetilistest haigustest ja väärarengutest jne.

  http://jalajalg.positium.ee/

  http://outsidemagazine.typepad.com/.a/6a00d83453140969e20168eba7a7cb970c-pi

  Vaata videot: https://www.youtube.com/watch?v=fACkb2u1ULY
  WWF-Living-Planet-map---u-001.jpg

  Lisa pooltargument

  Lisa vastuargument