Logi sisse Facebooki, ID-kaardi või Mobiil-ID'ga, et postitada Arenguidee saiti

 • Sisene Facebookiga
 • Sisene ID-kaardiga
 • Sisene Mobiil-ID-ga
 • Ettevõtluslaenu võimalus igale kodanikule

  Mul on mõte, mis täidab kõikide erakondade valimislubadused, aga see idee realiseerub ainult kõigi kodanike aktiviseerumise kaudu, iga kodaniku panuse abil. Uskudes inimeste loovusse ja andekusse, üritan ma ettevõtlusidee ja keskkonnamuutuste abil ka bürokraatiat vähendada.

  Meie maa ja rahva rikkuseks on maa ja meri ja metsad ja iga kodaniku kohta on 1,7 ha metsa. Laen antakse 1 ha kasvava riigimetsa tagatisel, et laenuga siduda ka kontroll metsades toimuva üle.
  1. novembri 2014 seisuga on Eestis 979 910 hääleõiguslikku kodanikku.
  Ühiskonna uuenemine on võimalik ainult kõikide kodanike aktiviseerumise kaudu.

  Igal kodanikul oleks õigus saada riigi tagatisel 10 000 eur laenu ettevõtlusega alustamise või enda parimal äranägemisel investeerimise jaoks kohalikesse ettevõtetesse, ühistute loomisse. Alustada võiks laenu väljastamisest apteekritele, arstidele, terapeutidele, mahetootjatele, energiatootjatele, kohaliku toote arendajatele, laenuühistute käivitajatele jne.

  Üks kord elu jooksul oleks riigi kodanikul selline võimalus.Iga inimene teeb ühiskonda tugevamaks oma unistuse realiseerimise kaudu.Unistuste mitmekesisus teeb riigi elujõulisemaks.

  Ettevõtjad saavad oma äri laiendada, sõbrad ja sugulased saavad raha kokku panna uute äriprojektide jaoks, naabrid saavad koopereeruda, armastajad võivad teha perefirma, oma raha saab investeerida kohalikesse energiaettevõtetesse, anda mahetootjate, it-firmade, turismiprojektide, kohalike idufirmade käsutusse jne.Üldine majandusfoon muutub.

  Laenude väljastamisega kaasneb 15 maakondliku laenuühistu loomine, millede loomise jaoks inimesed saavad oma laenu ka kasutada kui ise ei soovi eraettevõtjateks hakata.

  Me peame oma riigi rikkused ja varad kasutusele võtma, aktiivselt sekkuma, enne kui kogu rahva vara laiali kantakse. Mets pakub inimesele võimaluse tegutseda ja inimese tegutsemine omakorda kaitseb metsa röövraie ja varastamise eest.Üksikisiku ja rahva saatus on samasugune sümbioos nagu maa ja rahva saatus.

  Võtke rahulikult aega mõelda, milleks soovite oma elu võimalust kasutada.
  Projekti maksumus 9,8 miljardit eurot. Riigi aastaeelarve maht. Väga realistlik kulu.
  979 910 x 10 000 = 9 799 100 000 eurot

  Diskussioon on avatud. Kui pikaks ajaks laenu antakse, millise %, kas kasutamata laenu saab pärandada, kas riigiettevõtted võiks börsile viia, et laenu eest saaksid kodanikud aktsiaid osta jne. Idee kõige suurem väärtus on positiivse ettevõtlusfooni loomine riigis.Parima aktiviseerimine igas kodanikus. Lihtsalt ei viitsi enam tühja kritiseerida, parem sama aja ja energiakuluga unistusi realiseerida.

  Lisa pooltargument

  EAS-ilt on võimalik taotleda toetust väga paljudel aladel.

  Lisa vastuargument