Logi sisse Facebooki, ID-kaardi või Mobiil-ID'ga, et postitada Arenguidee saiti

 • Sisene Facebookiga
 • Sisene ID-kaardiga
 • Sisene Mobiil-ID-ga
 • Transport

  Järjesta põhjal.
  Missing

  Liigutav Eesti (8)

  On üks probleem ja üks suur lahendus paremaks homseks. Probleemiks on "uus suitsetamine" - ehk istumine, täpsemalt istumine autos. See maksab heaolu, maksab raha ja saastab elukeskkonda. Potentsiaaliks on fakt, et kuni 7km (loe jalgsi/jalgrattasõidu) kaugusel oma töökohast elab Eestis pea 100 000 inimest ehk 44% autoga tööle sõitjatest. Lahenduseks on SAADA INIMESED ühest kohast teise liikudes LIIGUTAMA. Selleks peab elukeskkond soosima jalgsi- ja jalgrattaga liikumist.

  Missing

  Merepromenaad Narvast Gibraltarini (3)

  Kergliiklustee Euroopa jaoks. Iga ülekaalulise kodaniku ja kontoritöötaja unistus tervise taastamisel. Saame rattaga Erikale Hispaaniasse külla sõita. Iga mereäärne vald saab oma tegevust elavdada.

  Missing

  Digiliikuv Eesti (3)

  Isejuhtivad sõidukid on lähiaastatel tulemas meie tänavatele ja teedele. Küsimus on, kuidas uus liikuvusmudel luua ja kuidas see jõuab nii piloot- kui massilise rakendumiseni. Liikuvuse digitaliseerimine muudab meie kultuurilist, ruumilist ja majanduslikku käitumist, see võimaldab uusi elu- ja ärimudeleid. Üleminek vajab ettevalmistamist ja läbimõtlemist.

  Missing

  Autojuhi liikluskäitumispõhine kindlustussüsteem (0)

  Noorte liiklejate lisandumine liiklusesse on sageli seotud uute olukordade ning liiklusohtlike võtete kasutamisega kogenematusest. Lahenduseks on juhi liikluskäitumist jälgiva seadme väljatöötamine, mis edastaks andmed automaatselt andmebaasi ning mille tulemusena oleks õigete sõiduvõtete kasutamise korral inimese liikluskindlustuspoliisi maksumus soodsam. Seadme kasutamine on vabatahtlik ning eeldab isikupõhist liikluskindlustussüsteemi.