Logi sisse Facebooki, ID-kaardi või Mobiil-ID'ga, et postitada Arenguidee saiti

 • Sisene Facebookiga
 • Sisene ID-kaardiga
 • Sisene Mobiil-ID-ga
 • Kõik lõngast Helsingisse

  Idee on rajada Eesti disainkäsitöö pood, kus oleks lisaks kõigele, mis puudutab lõnga, lõngast alates, müügil ka ökotooted.

  Galerii, näitused, meistrite töökojad, õpitoad ja võimalus ise asju teha, osta vahendeid. Idee on tutvustada meie väga head ja maailmatasemel käsitööd, meistreid, paikkondlikke mustreid jne, aga iva on eksportida arhailisi käsitöö oskusi. Mida meie valdame ja seal enam ei vallata. Ja seeläbi äratada huvi siinse käsitöö vastu, sest mujal on käsitöö hinnas ja hoopis paremate hindadega kui siin seisva veega laatadel, kus meistrid mõne euro pärast konkureerivad.

  See elavdab tootmist, võimaldab meistritel investeerida ja saada tulu, seeläbi tõuseb inimeste elukvaliteet, võimekus ja maksutulu Eesti riigile. Ühtlasi saab tutvustada meie põlistõuge, eriti maalammast. Soomlased on valge saare naiste maalamba lõnga peale sillas. Loomulikult kavatsen kaasata Eesti Rahvusliku Käsitöö Keskseltsi ja oma tutvusringkonnast tippmeistreid. Nt. viltimise puhul pean ma silmas vildipilte ja maale jms…..erinevas tehnikas kootud vöösid ja paelu saab kanda pükstel, kotirihmana ja muul moel. Müüa saab nt. nöörvaipu ja mida kõike, mis mahub teema alla: lõng (tipptasemel kirikudumid paikkondlike mustritega, Lihula tekid, Haapsalu sallid; Kihnu käsitöö, taimedega värvitud lõng, mahe maalamba lõng originaalis, värtnal kedratud, vokil kedratud, Süvvahavva jt. tegijad, Maadjas jne.)

  Selleks on vaja otsida sobivad ruumid, sõlmida rendileping, rajada ettevõte, see võiks toimida ühistegevuse baasil ja osa tulust läheks kulude katteks. Pood ära kujundada (sisekujundaja töö) ning kaup sisse võtta, sõlmida lepingud ja kokkulepped selleks ja palgata tegevjuht ning müüja. See eeldab palgaressurssi. Ilma kaardimakseterminalita ei saa ning vaja on avada arve.

  Lisa pooltargument

  Lisa vastuargument