Logi sisse Facebooki, ID-kaardi või Mobiil-ID'ga, et postitada Arenguidee saiti

 • Sisene Facebookiga
 • Sisene ID-kaardiga
 • Sisene Mobiil-ID-ga
 • Merepromenaad Narvast Gibraltarini

  Kergliiklustee Euroopa jaoks. Iga ülekaalulise kodaniku ja kontoritöötaja unistus tervise taastamisel. Saame rattaga Erikale Hispaaniasse külla sõita. Iga mereäärne vald saab oma tegevust elavdada.

  Euroopas on liiga palju inimesi, kes pole kunagi elus merd näinud ja nende jaoks on meri uhkeim, võimsaim atraktsioon. Pole vaja midagi ehitada, vaid on vaja luua juurdepääs merele.
  Kergteed saaks kasutada:
  *Tervise taastamise jaoks
  *Perepuhkuse jaoks
  *Palverännakute jaoks
  *Looduse tundmaõppimise jaoks
  *Keeleõppegruppide suvekursuste jaoks
  *Kokandushuvilistele kohalike roogade tutvustamise jaoks
  *Kergtee oleks nagu arter mille külge veresoontena kohalikud teed liita - RMK matkarajad on suurepärased, lisanduda võiksid Allikalkäijate rajad, Hiiest hiide rajad, Vanade puude juurde viivad rajad , Saareringid ümber suurte ja väikeste saarte, Mõisast mõisasse, Mahetalust mahetalusse, Iluaiast iluaeda jne .
  Kui inimene liigub, siis keha parandab ennast ise - oli kõige targem lause, mille Võru Taastusravikeskuse arst mulle isa haiguse ajal ütles. Mis iganes teil viga ka ei oleks, lükake ennast liikuma ja liikuge ja liikuge kuni keha seisund teiseneb. Meeleseisund muutub.
  Naabrite toetus on meil juba olemas.
  http://majandus24.postimees.ee/2825607/lati-minister-tahab-rajada-baltikumi-uhendava-mereaarse-rattatee
  Osa teelõike on olemas, need on vaja ainult omavahel ühendada. Lisaks võib arutada teekivide müüki, et sümboolselt saaks iga eurooplane ja iga huviline maailmakodanik panustada tee rajamisse ja osta omale nimelise kivi näiteks 10 eur eest. Need nimelised kivid võiksid internetis virtuaalteel ka täiesti leitavad olla ja nimed jäädvustatud.
  Valmimise järel võiks Merepromenaad olla Hiina müüriga võrreldav turismiatraktsioon.
  Minu jaoks on tähtis, et meie maad külastaksid ilusa hingega, vaimsete huvidega, meeldiva käitumisega, huvitavad ja arenenud ilumeelega, terviseteadlikud inimesed.
  Maailmas peab olema kohta headele inimestele. Eesti kui paremaks muutumise maa.
  „Positivly transforming“ on see vana, unustatud ja tähelepanuta jäetud õige tunnuslause

  Tegemist on väga hea ideega! Ja võrdlemine Hiina müüriga täiesti asjakohane. Turismi arenguks on selles tohutult potentsiaali, sest selline tee tähendab ka majutusasutuste teket jm.
  Kusjuures, kindlasti tuleb arvestada ehitusel seda, et kallim asfaltee on vajalik vaid asulate läheduses, pikemad vahemaad võivad olla vabalt Tervisetee malli järgi - killustik ja katteks peenike savikruus, just seesama, mis Terviseteel. Tegemist on praktiliselt "isetasanduva teega", hind määratult odavam asfalteeritud variandist ja üksiti ka looduslähedasem.
  Mihkel Kangur toodud näited ökoloogilistest tundlike alade kohta, saab alati leida lahenduse vastavalt iga piirkonna oludele. On ju kohti, kus võib mõnevõrra merest eemalduda, üldiselt peaks aga lähtuma võimalusest liikuda just mere ääres. Nagu toimub seal ka Muinastulede Öö, mdia saab nagu muudki regionaalset teemaga seostada.

  See on väga vajalik tee. Praegusel suurimal kitsaskohal - Pärnu-Saulkrasti lõigul - kulgeb maantee niikuinii mere ääres ja oleks vaja vaid teepeenar laiendada ja kergliiklusele joonida. Seega idee on ka olulises osas odavalt teostatav ja vajab vaid tahtmist.

  Lisa pooltargument

  Milleks veel üks tee mis lõhub maastikke. Teed on praegusel kujul ju juba olemas. Ökoloogiliuselt tundlike alade lõhkumisele ei saa olla põhjendust.

  Lisa vastuargument