Logi sisse Facebooki, ID-kaardi või Mobiil-ID'ga, et postitada Arenguidee saiti

 • Sisene Facebookiga
 • Sisene ID-kaardiga
 • Sisene Mobiil-ID-ga
 • Droonteek

  Firma „Tuvi“ ellukutsumiseks on Eestis juba poolele teele vastu tuldud, meil on hästi toimiv digiretseptide süsteemi sisestamise ja digiretseptidel alusel ravimite väljastamise süsteem. Tuleb luua digiapteek/E-pood (võibolla see ei taha mahtuda käesolevasse seadusandlusse, aga ma ei leidnud ka vastuolusid). Et mitte luua uusi laosüsteeme oleks see ravimite E-pood varustatud olemasolevate apteekide poolt. Maakondade keskustes, aga võibolla ka mõnes teises punktis(kui see on logistiliselt õige) a

  Kogu loodava ettevõtte mõte sai alguse apteegiseaduse mitmekordsest muutumisest, kus selle tagajärjel kadusid apteegid enamustest vallakeskustet kui kahjumlik ettevõtmine. Kuivõrd apteegiseaduses pole midagi patsiendi õigustest (aga patsient ongi see kes ravimeid vajab) siis on ravimivajaja perifeersetes kohtades ilma farmatseudi teenusest. Ja tõsi ongi see, et kui ei ole dotatsiooni riigilt või omavalitsuselt, apteek 3-400 inimeselises vallas püsti ei püsi, sest hindu tõsta pole ei õigust ja pole ka mõistlik, vananevale ning suhteliselt vaesele(pensionid, sotsiaaltoetused) klientuurile perifeerias. Minu idee seisneb ravimite kättetoimetamise logistilise süsteemi ehituses, milline hõlmaks kogu eesti territooriumi, ka kõige kaugemat perifeeriat. See süsteem töötaks nii.................apteek füüsilise asukohaga ja droonide lennuvalmidusega asuks nii, et drooni lennukaugus ei ületaks 100 km (selleks sobivad Eestis valmistatavad Eli ja Treod Systems droonid, kandekaal ~3-5kg ja lennukaugus ~100km, aga ka paljud teised tänapäeval maailmas valmistatavad droonid). Meditsiiniasutusest väljastatakse digiretsept, patsient helistab lähimasse „droonteeki“ identifitseerides end mobiil-ID abil. Pakike ravimitega pannakse droonile ja mõnekümne minuti pärast on droon juba sihtkohas. Sihtkoha määramine täna ei tohiks raskusi valmistada, koordinaadid võiks abivajajal enne teada olla ja droon orienteerub gps-i abil, kõrgtehnoloogilisi, väga täpseid ja mitte kalleid koordinaatide määramise seadmeid on külluses. Arvelduse võiks ühildada mobiiliarve maksmisega kuid neid arveldusvõimalusi on teisigi. Võibolla peaks looma DROONTEEGI APP – i, mis lihtsustaks abivajaja suhtlust E- apteegi ja logistikasüsteemiga. Euroopa liit on inimvara kaitse seadnud omale prioriteediks ja see idee, äriidee peaks sellega haakuma. Mis puudutab ettevõtte finantilist külge, siis lõppkokkuvõttes on ravimi trasport perifeeriasse teistel meetodeil igatahes kallim ja nendest vahedest peaks sündima kasum. Aga lisaks otsesele kasumile on siin kümneid haakuvaid asju kuni selleni, et maa ei jookse tühjaks.

  Lisa pooltargument

  Kas ei oleks mitte efektiivsem siis juba näiteks Omnival muretseda droonide laevastik, mis ei piirduks ainult ravimite laiali kandmisega, vaid tooks kliendile koju kätte ka kõik teised vajalikud kaubad? Kas drooni piloteerib kuskilt juhtimiskeskusest arvuti taga istuv inimene, või lendab droon ringi ainult iseenda tarkvarale toetudes? Kui viimane variant, siis kuidas sa garanteerid seda, et droon ei lenda elektriliinidesse sisse? Kui droonil saab keset lendu aku tühjaks, kas ta maandub suvalises kohas, kus iga möödakäija saab selle drooni ära omastada? Kui droon toob kauba ukselävele, siis mis takistab klienti drooni omastamast? Kui drooni piloteerib GPS signaali järgi, siis kuidas sa garanteerid seda, et tema lennutrajektoori ei saa mõjutada riiulilt ostetavatest juppidest kokku pandava GPS signaalispämmeriga? Minu jaoks on reaalseid probleeme liiga palju, et pidada seda muidu head ideed efektiivselt teostatavaks.

  mattias, miks on sinu eeldused just sellised, et meid ümbritseb ainult pahatahtlikkus?

  Mul on selline idee: ravimeid toimetaks kohale mitte droonid, vaid nt jooksu harrastajad. Tõenäoliselt on igas asulas mõned aktiivsed inimesed, kes käivad jooksmas. Miks ei võiks ühendada oma jooksu marsruudi ravimi kohaletoimetamisega? Selleks peaks olema aga mingi koht, kust saab teada, kellele mida vaja tuua. Londonis kasutatakse jooksuharrastajaid kulleritena juba mõnda aega.

  Lisa vastuargument