Logi sisse Facebooki, ID-kaardi või Mobiil-ID'ga, et postitada Arenguidee saiti

 • Sisene Facebookiga
 • Sisene ID-kaardiga
 • Sisene Mobiil-ID-ga
 • Väikeettevõttele hoogu juurde!

  Parem olgu 100 väikest kui üks suur ettevõte. Arenguidee eesmärk on toetada eestimaist väikeettevõtlust ja anda neile hoogu juurde.

  Eesmärk on luua keskkond, kust kaudu soodustada ja motiveerida inimesi tarbima koduste väikeettevõtjate tooteid ja teenuseid. Esialgne plaan on kokku panna võrgustik ettevõtjatest. Seejärel luua kasutajatele äpp ning iga ostu või teenuse tellimisega jagada preemiapunkte. Suurema populaarsuse saavutamiseks rajada piisav motivatsioonisüsteem ning paika panna avalik turunduskampaania. Idee sisu peab vältima liigset keerukust ning olema kasutajale selge, arusaadav ja käepärane.

  Oluline on tagada ka väikeettevõtete koostöö väärtusahelad, kus toimuks efektiivne info- ja tootevahetus ning ühistegevusel toimiv turundus.

  Soovitaks seda ideed eriti Tallinna kaugetes piirkondades. Sellise väikeettevõtja tooteks ja teenuseks võivad olla ka nt vanuritele-hooldustvajavatele toidu kojutoimetamise vms teenused. KOV ei jõua iga üksikuni, sama skui külakogukond näeb ja kuuleb ja jõuab. Põhimõttelislet on slelisele teenusele maapiirkondades võimalik saada peale EL rahastus, kui vaid kohalik KOV viitsib õla alla panna. Igal aastal annab Eesti riik miljoneid eurosid n-ö tagasi, kuna KOVid ei küsi raha.

  Lisa pooltargument

  Lisa vastuargument